Portadur a Porta Mattdecor s vysokou pridanou hodnotou, a konečne s veľmi odolnou povrchovou úpravou, ktorá garantuje dlhoročné používanie výrobku povrchu CPL HQ. Tento laminát je z kategórie Long Life Product, využívaný pre obytné časti s vyšším štandardom tam, kde sú dvere vystavované veľmi intenzívnemu používaniu, ako napr. v hoteloch, kancelárskych komplexoch či iných verejných budov.

Konštrukcia krídla
Výplň krídla je tvorená tzv. mix konštrukcií čili voštinou zosilnenou preglejkou, alebo plnou drevotrieskou za príplatok. Rám s výplňou je obojstranne opláštený HDF doskou. Konštrukciu krídla dopĺňa sklenená výplň, alebo plný panel obojstranne obložený 8 mm HDF doskou.

Profil hrany
Profil hrany krídla „K“ – hranatý. Horná a obe bočné hrany sú oblepené okrajovou páskou rovnakej farby ako povrch dverí. V CPL HQ sú obe bočné hrany oblepené okrajovou páskou ABS o t. 1 mm v farbe povrchu krídla.

Povrchová úprava
Povrchová úprava krídla je tvorená fóliou Portadecor, Porta Mattdecor, Portadur (vertikálna štruktúra) alebo CPL HQ (Continuous Pressure Laminate High Quality) o tl. 0.2 mm. MDF rámčeky sú dostupné vo farbe krídla v dvoch profiloch v závislosti na povrchové úpravy (odlišné pre CPL HQ).

Model
Jednokrídlové a dvojkrídlové vo všetkých vzoroch. Krídlo je možné vyhotoviť vo variante pre jednokrídlové posuvné dvere – bez závesov a polodrázky,
v spodnej časti je vyfrézovaný žľab pre koľajnicu montovanú do podlahy (v príslušenstve zárubne).

Fólie Portadecor
bielaseda euroinvestbuk bavariaceresnaorech verona 2orech verona 3orech bielenywengeorech

Fólie Portasynchro 3D
agat medovyagat striebornydub sarlatovydub tmavy

CPL HQ
bielabuk portadub milano 1dub milano 2dub milano 4dub milano 5mahagonorechorech bielenyorech modena 1orech modena 2seda euroinvest cpl

Fólie Portadur
orech 2orech 3orech 4orech 5orech 6

Portaperfect 3D
dub havanadub kaliforniadub malibu